Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Łatwe zakupy

U nas kupią państwo w łatwy i przyjazny sposób.

Bez konieczności rejestracji, bez koniecznosci logowania.

Szybka dostawa kurierem lub do paczkomatu.

Subskrypcja

Chemiczne czyszczenie komina.

 • hansa do usuwania smoły
  hansa do usuwania smoły
 • polana do usuwania smoły
  polana do usuwania smoły

Czy wiesz, że nie płonie samo drewno ale wydzielajace się z niego gazy? Na początku, po nagrzaniu się drewna do 150 0C, rozkładają się celuloza i lignina – zachodzi zjawisko pirolizy. Wydzielają się palne gazy: wodór, tlenek węgla, metan, które od razu ulegają spaleniu. Płomień stymuluje dalszy rozkład termiczny drewna. Błękitny płomień oznacza, że spala się toksyczny gaz – tlenek węgla i metan. Gdy palą się gazy wydzielające się z drewna, widzimy dym. Biały dym tworzy para wodna wydzielająca się z drewna, a czarny – węgiel drobnocząsteczkowy (sadza) oraz trudnopalne opary kreozotu, znajdujące się w drewnie. Po zakończeniu procesu pirolizy pozostaje węgiel, który nie pali się już otwartym płomieniem, a jedynie się tli, reagując z tlenem z powietrza oraz wydziela dwutlenek węgla i parę wodną. Wydzielające się razem z dymem sadza i kreozot stwarzają największe niebezpieczeństwo. Para wodna wytwarzająca się podczas spalania drewna „zlepia“ je, schładza i nie pozwala spłonąć. Z powodu dużej masy te lepkie elementy sadzy nie mogą zostać usunięte razem z dymem, dlatego też osadzają się na elementach urządzenia grzewczego i komina, tworząc osad ze smoły. Nawet niewielka jej ilość nie pozwala na normalne działanie urządzenia, zmniejsza jego efektywność, przyspiesza zużywanie się i korozję urządzeń, a w kominie może nawet spowodować pożar. W celu uniknięcia tych zagrożeń należy regularnie stosować środki do usuwania smoły firmy HANSA.

Sortuj wg:
 • Polana do usuwania smoły

  Polano (środek) do spalania smoły

  Polano (polana) do usuwania smoły składają się z mieszkanki specjalnych kryształów. w formie brykietu (polana).  Składniki te katalizują proces spalania w ten sposób, że w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. Z tego powodu odparowuje woda – główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie kruche pozostałości smoły, które osypują się w dół, rozkładają się termicznie i ulegają spaleniu.

  Należy włożyć do kominka (pieca) polano i nie wyjmując z papierowego opakowania podpalić z obu stron. Działanie czyszczace przebiega jeszcze kilka dni po spaleniu.

  Należy stosować średnio co 30 dni.

  Cena:40.00PLN
 • środek preparat do usuwania smoły

  Preparat (środek) do usuwania smoły - efektywny skoncentrowany !

  Preparat (proszek) do usuwania smoły składa się z mieszkanki specjalnych kryształów.  Zawarte składniki katalizują proces spalania drewna – smoła znajdująca się w drewnie rozkłada się na palne gazy, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. Z tego powodu odparowuje woda – główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie kruche pozostałości smoły, które osypują się w dół, rozkładają się termicznie i ulegają spaleniu.

  Należy wsypać 1 lub 2 miarki do kominka (pieca) przed rozpaleniem. Na początku zaleca się używać środka za każdym razem, gdy rozpalamy ogień. Po dziesiątym razie można już używać środka co 4-te, 5-te rozpalenie ognia.

  Cena:40.00PLN
Facebook